Artykuły.

Jakie są zalety zwolnienia lekarskiego online?.

Od dnia 1 grudnia 2018 roku istnieje możliwość wydawania zwolnień lekarskich online. Jakie są największe zalety tego rozwiązania, zarówno dla pacjentów, jak i wypisujących je specjalistów?

 

Krótszy czas wystawiania

 

Jedną z największych zalet elektronicznych zwolnień lekarskich, które można także uzyskać online jest to, że znacznie skrócony został czas ich wystawiania i przesyłania do odpowiednich organów. Są one bowiem nie tylko wypisywane szybciej, ale również sprawniej dostarczane zarówno do ZUS, jak i do pracodawcy. To ogromne ułatwienie dla samego pacjenta, który dzięki temu może skupić się na powrocie do zdrowie, a nie jak wcześniej na załatwianiu niezbędnych formalności.

 

Pacjentowi pozostaje wówczas tylko przedłożenie do ZUS dokumentu o wypłatę świadczeń, choć jeśli posiada PUE ZUS, wówczas może tego dokonać właśnie za jego pośrednictwem, również z przed ekranu komputera.

 

Możliwość uzyskania w czasie pandemii

 

Nie ulega wątpliwości, że telemedycyna stała się szczególnie pomocna w okresie pandemii COVID-19, gdy sporo osób miało i ma trudności ze skorzystaniem z pomocy lekarskiej. Problem ten został ograniczony dzięki platformie haloDoctor.pl, poprzez którą pacjent może bez wychodzenia z domu otrzymać zwolnienie lekarskie online. Oczywiście będzie to możliwe tylko wtedy, gdy rzeczywiście zajdzie taka potrzeba, co specjalista oceni na podstawie wywiadu oraz dodatkowo dostarczonej dokumentacji medycznej.

 

Gdy wydanie zwolnienia lekarskiego online okaże się uzasadnione, cały proces powinien zająć nie więcej niż kwadrans, czyli zdecydowanie mniej, aniżeli w przypadku osobistej wizyty w gabinecie lekarskim.

 

Bezpieczeństwo danych pacjentów

 

Kolejnym atutem zwolnień lekarskich online jest to, że pacjent nie musi martwić się o swoje dane osobowe. W przypadku portalu haloDoctor.pl są one pobierane z Ministerstwa Zdrowia i dodatkowo chronione zaawansowanymi systemami informatycznymi, dzięki którym działa serwis.

 

Bezpieczny jest ponadto system uiszczania opłat za e-Wizyty udzielane poprzez haloDoctor.pl. Służy do tego platforma do przelewów online PayU, która działa nie tylko szybko, ale również pozwala na sprawne zaksięgowanie wpłaty i rozpoczęcie konsultacji online.

 

Elektroniczne zwolnienia lekarskie, które można wydawać również online, w sposób znaczący zmieniły usługi medyczne. Dzięki nim proces stał się bowiem wygodniejszy dla pacjentów, co jest szczególnie ważne w czasie choroby. Jeśli potrzebujesz takiego zwolnienia, wejdź na haloDoctor.pl, wybierz specjalistę wystawiającego zwolnienia lekarskie online i uzyskaj je w 15 minut.

e-Zwolnieniakonsultacje lekarskie onlinelekarz online